Gösterilen 1 - 8 ile 8 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 8 ile 8 arasındaki öğeler
Tromel Nedir?
   

Tromel gazlı bezleri ve sağlıkta kullanılan pedlerin steril edilebilmesi amacı ile kullanılan metal bir kutudur. Tromel genel olarak veteriner kliniklerinde ve hastanelerde kullanılmaktadır. Oldukça sağlam bir yapısı olan malzemedir.

Tromel Ne İçin Kullanılır?
   

Gazlı bez sterilizasyonu için kullanılan tromel, hastane ameliyathanelerinde, kliniklerde ve muayenelerde kullanılır. Evde bakımı ve pansumanı yapılan hasta olması durumunda evlerde de tromel bulunur.

Spançlar Kaç Derecede Steril Edilir?
   

Isı otomatik olarak 175 C ye çıkasıya kadar sterilizasyon işlemi devam edecektir. Sterilizatör dijital değil ise ısı ayar düğmesini 175 C'ye ayarlanmış olarak çalıştırınız. Bu ısıya yükseldikten sonra 60 dakika tutarak süre sonunda şalterini kapatınız.

Tromel Boyutları Nelerdir?
   

Medikal tromel boyutları, kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre değişebilir. Genellikle medikal tromellerin çapları 15 cm ile 24 cm arasında değişir. Medikal tromellerin yükseklikleri ise 15 cm ile 19 cm arasında değişir.

Medikal Tromel Nedir?

Medikal tromel, sağlık sektöründe sterilizasyon amaçlı kullanılan bir medikal üründür1. Tromel, silindir şeklinde döner kalbur anlamına gelir.

Medikal Tromel Ne İşe Yarar?

Medikal tromel, özellikle cerrahi aletlerin sterilizasyonunda kullanılır. Medikal tromel, içine konulan cerrahi aletleri  kurutur. Böylece cerrahi aletler temizlenmiş ve steril hale gelir.

Medikal tromel, aynı zamanda gazlı bezleri steril etmek için de kullanılır

Medikal Tromel Hangi Boyutlarda Vardır?

Medikal tromel boyutları, kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre değişebilir. Genellikle medikal tromellerin çapları 15 cm ile 24 cm arasında değişir. Medikal tromellerin yükseklikleri ise 15 cm ile 19 cm arasında değişir. Medikal tromellerin deliklerinin büyüklüğü ve sayısı ise içine konulan malzemenin cinsine ve boyutuna göre değişebilir.

Medikal Tromel Nasıl Seçilir ve Kullanılır?

Medikal tromel seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar şunlardır:

  • Medikal tromel seçerken kullanım amacına, kurumun ihtiyaçlarına ve bütçesine göre uygun bir medikal tromel tercih etmek gerekir. Örneğin cerrahi aletlerin veya gazlı bezlerin sterilizasyonu için delikli bir medikal tromel seçmek gerekir.
  • Medikal tromel seçerken yapısına, kalitesine, dayanıklılığına ve garantisine dikkat etmek gerekir. Örneğin medikal tromelin malzemesinin paslanmaz olması, delikli yüzeyinin sağlam olması gibi özellikler aranmalıdır2. Medikal tromelin garanti süresi de önemlidir2.
  • Medikal tromel seçerken boyutuna, şekline ve rengine de dikkat etmek gerekir. Medikal tromelin boyutu, kurumun kapasitesine ve verimliliğine uygun olmalıdır. Medikal tromelin şekli, kurumun iş akışına ve ergonomisine uygun olmalıdır. 
  • Medikal tromel kullanırken sağlık hizmetlerinin düzenini, hijyenini ve verimliliğini sağlamak gerekir. Örneğin medikal tromeli uygun şekilde yerleştirmek, sınıflandırmak, etiketlemek ve korumak gerekir. Medikal tromeli düzenli olarak temizlemek, dezenfekte etmek ve bakım yapmak gerekir.

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü