Maske Kanül ve Tüpler 

Gösterilen 1 - 12 ile 12 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 12 ile 12 arasındaki öğeler
Oksijen Maskesi nedir?
   

Oksijen maskesi, solunum gazını bir depolama tankından akciğerlere aktaran cerrahi maske türüdür. Oksijen maskeleri sadece burun ve ağzı (oral burun maskesi) veya tüm yüzü (tam yüz maskesi) kapsayabilir. Plastik, silikon veya kauçuktan yapılabilirler. Bazı durumlarda oksijen, maske yerine burun kanülü yoluyla verilebilir.

Rezervuarlı (geri solumasız) maske nedir?
   

Hastalara daha yüksek miktarda oksijen vermek için en kolay yöntemdir. Bu maske tipinde hastalara 10-15 L/dk akımda %60-90 konsantrasyon aralığında oksijen verebilmemiz mümkündür. Ama verilen konsantrasyon oksijen akım hızı ve hastanın solunumu ile ilişkilidir.

Oksijen maskesi çeşitleri
   

Pediatrik ve yetişkin için 2 çeşidi vardır. Ayrıca rezervuarlı (geri solumasız) türü de bulunmaktadır. Hastaya daha fazla oksijen vermek gerektiğinde rezervuarlı maske kullanılır.

Nebül maske nedir?
   

Nebulizatör maskesi nedir? Nebülizatör, basınçlı hava sayesinde sıvı haldeki ilacı buhar haline getirir. Daha sonra hastanın solunum yollarına iletilmesini sağlar. İlacı hastaya bu şekilde iletmek için nebülizatör maskesi kullanılır.

Nazal oksijen kanülü ne işe yarar?
   

Nazal oksijen kanülü nedir? Nazal oksijen kanülü, hastanın burun deliklerine yerleştirilerek oksijen aktarmak için kullanılır. İki ucu açık olan bir tüptür. Hasta için maske kullanılmadığı durumlarda da bu ürün kullanılır.

Maske kanül ve tüpler

Oksijen maskeleri oksijen tüpleri ve oksijen konsantratörleri ile hastaya oksijen verilmesini sağlayan ara sarf malzemelerdir. hazneli olanları ile oksijenin yanında nebül şeklinde olan ilaçlarında verilmesi sağlanır.

Oksijen kanülleri yüzü kaplamadan oksijenin direk olarak burun içine verilmesini sağlar.

Larengeal maske ve endotrakeal tüpler acil müdahele sırasında hastaya verilen oksijenin direk olarak akciğerlere ulaşmasını sağlayan aparatlardır.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü