Flasterler 

sayfa başına
Gösterilen 1 - 14 ile 22 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 14 ile 22 arasındaki öğeler
Flaster Nedir? Çeşitleri Nelerdir?
   

Flaster Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Flasterler, Enjeksiyon Bandı, Yara Bandı

Yaraların kapatılmasını ve hijyenik bir biçimde muhafaza edilmesi amacı ile sağlık kuruluşlarında kullanılacak olan sarf malzemeler arasında yer alan flaster çeşitleri farklı ebatları ile kullanılabilirlik sağlamaktadır. Çinko oksit bazlı yapışkanları sebebiyle flasterler istenmediği müddetçe çıkmaz.

Özel dokuları sayesinde hem enine hem de boyuna kolaylıkla yırtılabilir ve istenilen her ebatta kesilerek kullanılabilir. Tüm flasterler çıkarıldığında ciltte yapışkan artığı ve partikül bırakmaz. Nem, ter veya su gibi etkenlere karşı yüksek dayanım özelliği sergileyen yara bandı flaster modelleri vücudun tüm bölümleri üstünde kullanılabilir.

Hafif elastik yapıları hareket kısıtlamasını önlemektedir. Aynı zamanda ürünlerin tüm boyları röntgen ışınlarına karşı geçirgen özellik sergiler.

Özel formül ile hazırlanan yapışkanı vücuttaki alerjik reaksiyonu minimuma indirmiştir. Yapısı sayesinde istenildiği ebatlarda ve ölçülerde kolayca koparılabilir. Yapıştırıldığı bölgenin hava almasını sağlamayı başaran mikro gözenekleri sayesinde yaranın çabuk toparlamasına yardımcı olurlar.

Flasterlerin çeşitliliği sayesinde kullanılması en ideal flasteri seçebilirsiniz. Örneğin kan alma işlemi sonrasında kolumuzun tam kıvrım noktası olduğundan ve iğnenin açmış olduğu deliğin küçüklüğünden dolayı bölgeye uygulaması yapılacak en iyi flaster enjeksiyon bandı nokta banttır.

Alerjik bünyeye sahip kişilerde kullanılabilecek esnek yapıya sahip uygulanmakta olan bölgede partikül bırakmayan en iyi flaster grubu Hipoalerjenik flasterlerdir. Betafix, octafix, novafix v.b flasterlerdir.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü