Oksijenli Su 

Gösterilen 1 - 1 arasındaki 1 öğe
Gösterilen 1 - 1 arasındaki 1 öğe
Oksijenli Su Nedir?
   

Oksijenli su uzun yıllardır ecza dolaplarındaki yerinden ayrılmayan bir çözeltidir. Kimyadaki adı ile ifade edecek olursak “Hidrojen peroksit” bilinen sudan oldukça farklıdır. Kimyadaki karşılığı H202 olmaktadır. Suyun yoğunluğunu 1 olarak alırsak; oksijenli suyun yoğunluğu 1.465 olarak gözlemlenir.  Gözle görülebilen hafif mavi bir yapıya sahiptir.

Oksijenli su içilirse ne olur?
   

Doğrudan oksijenli suyun içilmesi, ciddi boyutlarda tehlike yaratabilir. Hiçbir kontrol olmadan ve bilgi sahibi olmadan oksijenli suyu kesinlikle içmemelisiniz. Cilt ile doğrudan temasta bile tehlikeli olabilen oksijenli suyun içilmesi de bir o kadar tehlikelidir. Cilt bakım konusunda ise hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir.

Oksijenli Su Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
   
  • Oksijenli su ev, mutfak ve banyo temizliğinde mikropları yok ederek daha hijyenik bir ortam hazırlar.
  • Ağız bakımı konusunda size yardım ederek ağız sağlığınızı korur.
  • Tırnak bakımında tercih ettiğinizde tırnaklarınızın daha temiz görünmesini sağlar.
  • Cilt problemlerinde bakım amaçlı kullandığınızda, cildinizde oluşan iltihapları ortadan kaldırır. Aynı zamanda oksijenli su cilt beyazlatma konusunda da etkili olmaktadır. Koltuk altı bölgesindeki kararmalar için tercih edilir.
  • “Oksijenli su cilt lekelerine iyi gelir mi?” sorusunu sivilceleri yok ettiğini ifade ederek cevaplayalım. Sivilcelere uygulandığında sivilceden kalan izlere kadar cildinizi temizler.
  • Beyaz çamaşırların daha berrak ve temiz olmasını istediğinizde, deterjan haznesine bir miktar oksijenli su eklediğinizde; çamaşırlarınızın daha temiz olmasını sağlar.
  • Market ve pazar ortamlarından alınan sebzeler, meyveler için oksijenli su arındırıcı etki gösterecektir. Bir iki damla oksijenli su eklenmiş saf su içinde kullanacağınız ürünleri bekletirseniz, üzerindeki ilaçlardan arınmış besinler tüketirsiniz.
  • Bakterileri yok edici özelliğini, lavabo ve tuvalet temizliğinde görebilirsiniz. Temizlik suyunuza oksijenli su ilave edip uyguladığınızda bu yerlerin daha hijyenik olduğunu fark edebilirsiniz.
  • Balık besleyenlerin sıkça şikayet ettiği konu olan akvaryumun kirlenmesi; oksijenli su ile son bulacak. Oksijenli su ile temizlenen akvaryum ve fanuslar daha temiz bir görünüm alırken daha geç kirlenecektir.
Oksijenli su nasıl kullanılmalı?
   

Yara çevresine günde 2-3 kez dökülerek veya pamuğa emdirilip yara çevresine sıkılarak kullanılır. 5 dk. içinde etkisini göstermeye başlar. 100 ml damlılıklı HDPE şişelerde kullanıma sunulmaktadır.

Oksijenli su açık yaraya sürülür mü?
   

Ayrıca sürülen alkol içerikli maddeler, yara bölgesini tahriş ederek alerjik rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Düşme ya da kesme gibi nedenlerle oluşan yaralarda temiz su ve sabunla yıkayıp, temiz bir bezle örtmek genellikle yeterli olmaktadır.

Oksijenli su ayak mantarına iyi gelir mi?
   

Eğer ayak mantarından şikâyetçiyseniz, bunun da çaresi oksijenli sudur. Oksijenli su ile 2 günde bir ayak mantarınızı temizlerseniz, mantar şikayetinden kurtulabilirsiniz

Oksijenli Su

Oksijenli Su Fiyatları

En İyi Oksijenli Su

En İyi Oksijenli Su Fiyatları

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü