Dezenfektan ve Antiseptikler 

sayfa başına
Gösterilen 1 - 14 ile 18 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 14 ile 18 arasındaki öğeler
Batikon nedir? Batikon ne işe yarar?
   

Batikon Nedir?

Batikon antiseptik solüsyon, küçük sıyrıklarda ve kesiklerde ortaya çıkabilecek enfeksiyonları önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Enfeksiyonlara neden olabilecek bakterileri öldürerek çalışır.

Akut ve kronik vajinal enfeksiyonların tedavisi, örneğin vajinit ve vulvo-vajinit, karışık enfeksiyonlar ve gardnerella vaginalise bağlı spesifik olmayan enfeksiyonlar, candida albicans’ın neden olduğu mantar enfeksiyonları, trikomonal enfeksiyonlar ve vajinanın ameliyat öncesi ve sonrası dezenfeksiyonu için kullanılır. 

Batikon, komplikasyon durumunda antibiyotik veya steroid tedavisinden sonra da kullanılabilir.

Batikon Fiyatı

Bu ürünün fiyatı 5 lira ile 35 lira arasında değişir. En uygun fiyatlı Batikon ürünleri www.ailehekimialisveris.com da

Batikon İçeriği

Bu solüsyonun etken maddesi olivinil pirolidon-iyot adlı bir maddedir. Yardımcı maddeler olarak ise Etil alkol (CAS 64-17-5) %8, %1.6 Gliserin, %0.072 Mentol,%0.14 Sodyum hidroksit, %0.46 Sodyum asit fosfat, %79 Deiyonize su içerir.

Batikon Ne İşe Yarar?

Bu ilacın krem formunda etken madde olarak povidon-iyot içerir. Bu antiseptik krem suda çözünür bir bazda bulunur ve yağlı veya yapışkan değildir. Cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmeyen, tedavi edilen alanın bandajına izin verir ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Cilt ve doğal kumaşlardan kolayca yıkanır.

Bu ilacın merhem formunda etken madde olarak povidon-iyot vardır. Bu merhem de suda çözünür bir bazda bulunur ve yağlı veya yapışkan değildir. Ayrıca, tedavi edilen alanın bandaj ile kapatılmasına olanak tanır, cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmez ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Ayrıca cilt ve doğal kumaşlardan kolayca temizlenir. Bu merhem, yanıklarda granülasyon veya deri greftine müdahale etmez.

Bu ilacın solüsyon formu da derideki bakteriyel enfeksiyonları temizler. 

Batikon Faydaları

Bu antiseptik solüsyon, ilkyardım esnasında, küçük yaraları temizlemek için kullanılır. Ayrıca bu topikal solüsyon jinekolojik operasyonlarda kullanılır. Ameliyatlardan önce derinin ve mukozanın dezenfekte edilmesi amacıyla da uygulanır.

Batikon Antiseptik Kullanımı Nasıldır?

Bu antiseptik solüsyon, dezenfekte edilecek olan deri bölgesine uygulanır. Daha sonra bu bölgede meydana gelen gözenekli film katmanı, suyla yıkanabilir. Bu antiseptik solüsyon tampon yaparak da cilde uygulanabilir.

Batikon Krem Yan Etkileri

Batticon kremi, iyottan daha az tahriş edici olmasına rağmen, lokal cilt reaksiyonları üretebilir. Batikon krem veya Batikon merhemin büyük yaralara veya ciddi yanıklara uygulanması, metabolik asidoz, hipernatremi ve böbrek fonksiyon bozukluğu gibi sistemik yan etkilere neden olabilir.

Kuru cilt, özellikle çözelti uygulanacaksa, yüksek alkol içeriği nedeniyle birden fazla uygulamadan sonra ortaya çıkabilir, genital bölge için risk en yüksektir.

Batikonla vajina temizliği nasıl yapılır?
   

batikonla vajina temizliği

Hemoroidde batikon banyosu nasıl yapılır?
   

Batikon banyosu

El Dezenfektanı Kullanma Talimatı
   

El Dezenfektanı Kullanma Talimatı

El Antiseptiği nedir
   

El antiseptiği

El antisepsisi ne demek?
   

El antisepsisi

El antiseptiği Özellikleri
   

El antiseptiği Özellikleri

Oksijenli Su Ne İşe Yarar?
   

Oksijenli Su Ne İşe Yarar?

Oksijenli su ile saç açma
   

Oksijenli su ile saç açma

Distile Su Nedir? Nerelerde Kullanılır?
   

Distile Su Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Zefiran nedir? Ne işe yarar?
   

Zefiran nedir? Ne işe yarar?

Tıbbi Alkol Nedir? Nerelerde Kullanılır?
   

Tıbbi Alkol Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Alkollü swab nedir? ne işe yarar?
   

Alkollü swab nedir? ne işe yarar?

Tıbbi Dezenfektan

Tıbbi müdahalelerde bulunabilmek açısından, bilhassa dezenfektan ürün seçeneklerini en iyi biçimde seçmek ve tercih etmek gerekir. Batikon, Ultrason ve EKG jeli, alet dezenfektanı ve oksijenli su gibi pek çok farklı ürün seçeneğinin yanı sıra, antibakteriyel çözelti gibi ürün seçenekleri büyük bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastanelerde sağlık kuruluşlarında ve genel olarak sağlık sektörüne ait araçlarda kullanılan ürün ve hizmet seçenekleri, insanların sağlığı için ideal bir çözüm ve fırsat yaratmaktadır.

Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde bulaşıcı hastalıklar belli bir takım sorunlar yaratırken, bu sorunların üstesinden gelebilmek için tıbbi dezenfektan büyük bir gereklilik ve sıhhatli tercih olmak durumundadır. Pek çok farklı ürün seçeneğini değerlendirmek için, firmamız geniş bir kategori seçeneği oluşturmuş durumdadır. Buradan karşınıza çıkan sağlıklı ürün yelpazesi, insanların sağlık dolmasına ve önemli bir hizmet almasına yardımcı olmaktadır.

Tıbbi Dezenfektan Çeşitleri

Kaliteli ürün seçenekleri ve tıbbi dezenfektan çeşitleri, pek çok farklı yerlerde kullanılıyor. Özellikle ameliyat sonrası pansuman ve tedavi süreçlerinde kullanılan batikon gibi unsurlar, insanların sağlıklı bir şekilde iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Yine Ultrason tetkiklerinin başarılı bir şekilde ortaya çıkması konusunda, EKG ve ultrason jeli gibi ürün seçenekleri çok faydalı ve önemli alternatifler olarak insanların karşısına gelmektedir. Yıllardan beri bu konuda kaliteli ürün seçeneklerini piyasaya kazandırmakla birlikte, firmamız bu sektörde önemli destek sağlamaktadır.

Tıbbi Dezenfektan Fiyatları

Ürün kalitesini iyi bir seviyede tutmakla birlikte, ekonomik fiyat bütünlüğünü sizin için en makul fırsatlarla ön plana getiriyoruz. Yıllar boyunca insanların güvenerek tercih etmiş olduğu ürün seçeneklerini bizim sayfalarımızdan tedarik edebilirsiniz. Tıbbi dezenfektan fiyatları ekonomik bir avantaj sağlarken, burada göz kamaştırıcı ürün yelpazesi diğer bir açıdan sağlık anlamına gelen çözümler ve fırsatlar yaratmaktadır. Hemen irtibat kurduğunuz firmamız, e-ticaret sistemi desteği ile indirimli ve uygun fiyatlı alternatifleri sizin karşınıza çıkarmaya devam etmektedir. Hiç geç kalmadan buradaki zengin alternatiflerimiz size ışık tutacak ve yardımcı olacaktır.

Tıbbi Dezenfektan Çeşitleri ve Fiyatları

Yıllar boyunca insanların güvenilir ürünleri piyasaya kazandırılması ve mevcut fırsatları gözden geçirmesi söz konusu olmaktadır. Uygun fiyat değerlendirmesini yaparken, çeşitlilik uygun fiyatlar ve kalite bakımından avantajlar insanların karşısına çıkmıştır. Son derece güvenilir ve makul çözümleri ile birlikte değerlendirme yapacak olursanız, burada müşteri memnuniyeti için en önemli ürün yelpazesini değerlendirmek söz konusu olacaktır.

Tıbbi dezenfektan çeşitleri ve fiyatları çok uygun şekli ile ortaya çıkmıştır. Burada insanların ön planda tuttuğu ve değerlendirmek istediği en sıhhatli ürün seçenekleri, sizin için çok avantajlı bir fırsat bütünlüğü ortaya koyacaktır. Hiç geç kalmadan buradaki ürün yelpazemizden, fırsat ve avantaj elde edebilirsiniz. Tıbbi malzemelerin büyük bir gereklilik olduğu koşullarda, firmamız ve firmamızın üretmiş olduğu çözümler her zaman size yardımcı olmaya devam etmektedir.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü