Gösterilen 1 - 14 ile 14 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 14 ile 14 arasındaki öğeler
En doğru ölçen tansiyon aleti hangisi?
   
EN DOĞRU SONUCU MANUEL TANSİYON ALETLERİ VERİYOR

Üst koldan yani omuzla dirsek arasından ölçülen manuel tansiyon aletlerinin en doğru sonucu verdiği belirtiliyor. El bileğinden otomatik aletlerle ölçüm yapan cihazlarda yanlış değerlendirmeyle daha sık karşılaşılıyor
Tansiyon aleti nedir nasıl çalışır?
   
Tansiyon cihazı, üst kola ya da bileğe manşondan oluşan bir sistolik ve diyastolik kan basıncını belirleyerek basıncı arttırıp yavaş yavaş salınarak damarlarda dolaşan kanın damar duvarına yapmış olduğu basıncı yani tansiyonu ölçmektedir
Nasıl bir tansiyon aleti almalıyım?
   
Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Yönetmeliği'ne uygundur ibaresi olmalıdır. Koldan ölçen tansiyon aletlerinde kol ölçüsüne en uygun manşon boyu tercih edilmelidir. Kalp atış düzensizliğini tespit edebilen (aritmi sorunu olanlar için) modeller tercih edilmelidir. Ölçümleri hafızaya kaydetme özelliği olmalıdır.
En doğru tansiyon hangi koldan ölçülür?
   
Aslında her iki koldan da eşit ölçülür. Yarıya yakın kişi de her iki kol arasındaki ölçümde küçük bir fark olabilir. Bu nedenle başlangıçta her iki koldan da ölçüm alınması gerekir. Daha sonra yüksek ölçülen koldan tansiyon ölçümü yapılmalıdır.
Dijital tansiyon aleti mi daha iyi manuel mi?
   
Manuel tansiyon aletinde steteskopa ihtiyaç duyulmaktadır. Dijitale göre kullanımı daha güçtür. Ancak bazı kötü kalite dijital tansiyon aletlerine karşın, manuel tansiyon aletleri doğru veriyi gösterme açısından oldukça iyidir.
En iyi tansiyon kaç olmalı?
   
Normal tansiyon değerleri ortalama olarak 120/80 mmHg civarındadır. Bu ölçüm 12'ye 8 şeklinde de ifade edilir. Doğru bir kan basıncı ölçümü elde etmek için en az üç ayrı zamanda ölçüm yapılır ve iki veya daha fazla kan basıncı ölçümünün ortalaması dikkate alınır. Kan basıncı ölçümünün kesinliği, teşhis için önemlidir.
Kaç çeşit tansiyon aleti vardır?
   
Tansiyon aleti ya da kan basıncı ölçer ya da sfigmomanometre, kan basıncının ölçülmesine yarayan bir araçtır. Üç tipi vardır: cıvalı, havalı ve elektronik.
Hangi kolda tansiyon daha yüksek?
   
Bu nedenle ilk ölçümler her iki koldan yapılmalı ve takip ölçümlerinde yüksek ölçülen koldan ölçümlere devam edilmelidir. Daha önce ölçüm alınan koldan takip yapılması hipertansiyon hastalığının atlanmasına yol açar.”

Tansiyon Aleti Nedir?

Tansiyon aleti kişinin hastaneye gerek duymadan sağlık değerlerini kontrol altına almasını sağlayan ürünler olmaktadır. Evde ve diğer ortamlarda kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan tansiyon makinesi tansiyon değerlerinin kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok üründe olduğu gibi tansiyon cihazı ürünlerinde de teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Manuel tansiyon aleti ürünlerinin yerini günümüzde dijital tansiyon aleti ürünleri almıştır. Yenilikçi teknolojilere sahip en iyi tansiyon aleti modelleri ev harici dışarıda da kullanım için kolaylıkla taşınabilen ürünler olmaktadır. Kullanıcıya sunulan ürün çeşitliliği ile sistolik yani büyük tansiyon diastolik yani küçük tansiyon olarak bilinen değerlerin ölçülmesi sağlanmaktadır.

Tansiyon Aleti Çeşitleri Nelerdir?

Tansiyon değerlerinin düşmesi ya da çıkması birçok sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu sebeple sürekli hastaneye gitmeden kişilerin evde tansiyonlarını kendilerinin ölçüp takibini yapabilmesi için çeşitli tansiyon aleti ürünleri üretilmektedir. Birçok marka tarafından çeşitli teknolojik özelliklere sahip olarak üretilen tansiyon ölçme cihazı ürünleri tamamen kullanıcıların tercihine bırakılarak satışa sunulmaktadır. 

Son zamanlarda neredeyse her evde yer edinmiş ve kullanımı giderek artan dijital ya da otomatik tansiyon aleti ürünleri en pratik kullanıma sahip olan çeşitler arasında yer almaktadır. Dijital tansiyon aleti modellerini kişi tek başınayken hiçbir yardım almadan kullanabilmektedir. Boyutları küçük olduğu için kullanıcı dilediği yere yanında taşıyabilmektedir. Kullanıcının tek bir tuşa basması ile küçük ve büyük tansiyon değerleri hızlı bir şekilde ölçülmektedir. Bazı modellerinde ölçüm sonrasında kullanıcıya ölçüme dair bilgiler de verebilmektedir. Tansiyon ölçümü yaparken tansiyona bağlı kan basıncını da ölçen cihazlar en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Ölçüm değerlerini hafızasında saklaması açısından da düzenli tansiyon ölçümü yapılması istenen hastalar için oldukça işlevsel modellerden biri olmaktadır. 

Manuel tansiyon aleti genellikle hastane , sağlık ocağı, eczane gibi sağlık kuruluşlarında kullanılan ürünler steteskoplu tansiyon aleti ya da pompalı tansiyon aleti gibi isimlerle de anılmaktadır. Oldukça doğru sonuçlar sunan bu cihazlar sağlık personeli gibi bilen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Kullanımının doğru yapılabilmesi için mutlaka bir bilirkişi tarafından uygulanması gerekmektedir.  Çok eski zamanlardan günümüze kullanımı devam eden modeller uzun ömürlü kullanım imkanı sağlamaktadır. Manuel modellerin çalışabilmesi için pil ya da şarj cihazı gibi herhangi bir enerji desteğine ihtiyaç bulunmamaktadır.

Koldan ölçen tansiyon aleti modelleri eski zamanlardan beri kullanılan tansiyon aleti çeşitleri içerisinde yer almaktadır. Bazı özellikleri ile manuel modellerle benzerlik göstermektedir. Sadece dirsek ve omuz arasına takılarak ölçüm yapılan model kişinin tek başına kullanabileceği modellerden olmamaktadır. Koldan tansiyon aleti en doğru sonuçları vermesi bakımından sağlık personelleri tarafından en çok tercih edilen model olmaktadır. Tansiyon aleti pompası ile şişirme yapılmakta steteskop ile nabız dinlenmektedir. 

Bilekten ölçmeli tansiyon aleti modellerinin kullanımı son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Bilekten tansiyon aleti diğer tüm modellere göre en kolay kullanıma sahip tansiyon aleti çeşidi olmaktadır. Bu model bilekten gelen kan akışını ve nabzı dikkate alarak ölçüm yapmaktadır. Otomatik olduğu için de oldukça hızlı ölçüm yapmaktadır. Kişinin kimseye ihtiyaç duymadan tansiyon ölçümü yapabildiği bu modeller aynı zamanda sesli komut özelliği ile de kullanıcıyı bilgilendirmektedir. Bu özelliği ile görme rahatsızlığı yaşayan kullanıcılar için tavsiye edilen ürünler arasında yer almaktadır. Küçük çocuklar içinde kullanımı oldukça basit olan bu modeller ebeveynler tarafından da tercih edilmektedir. Çocuk tansiyon aleti olarak üretilen boyutları yetişkinlerinkinden biraz daha küçük tasarlanan çeşitleri de bulunmaktadır. 

Tansiyon aletleri cihazın kullanımını sağlayan güç çeşidine göre de farklılık göstermektedir. Pilli ve şarjlı olarak kullanıcının tercihine bırakılan ürünler içerisinde şarjlı modeller en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Pilli modellerin sağladığı performans süresinin az olması ve sürekli pil alımı yapılmasından dolayı maliyetli olması kullanıcılar tarafından çok tercih edilmemesine sebep olmaktadır.

Tansiyon Aleti Ölçüsü Nedir?

Kişinin kan basıncı tansiyon ölçüm cihazları ile tespit edilmektedir. Bu ölçüm değerleri küçük tansiyon ve büyük tansiyon terimleri ile ifade edilmektedir. Büyük tansiyon sistolik kan basıncı küçük tansiyon diyastolik kan basıncını ifade etmektedir. Tansiyon aleti bu değerlerin ölçülmesini sağlayarak kullanıcıya tansiyon değerleri hakkında bilgi vermektedir. Sağlıklı bir kişide büyük tansiyon değeri 12, küçük tansiyon değeri 8 olarak kabul edilmektedir. Gün içerisinde farklı saat dilimlerinde farklı sebeplerden dolayı tansiyon değerleri değişiklik gösterebilmektedir. Tansiyon aleti ölçü değerleri gün içerisinde oluşan bu değişiklikleri göstermek ve takibini yapabilmek açısından oldukça önemli aletler arasında yer almaktadır. 

Tansiyon Aleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok ürün alımında olduğu gibi tansiyon aleti alırken de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi cihazın en doğru sonuçların verilmesini gerçekleştiren ürün olmasıdır. Kullanıcı kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan kullanabileceği ürünleri seçmesi de oldukça önemlidir. Kullanıcı ölçüm sırasında yanında birini bulamadığı için ölçüm yapamayacağı modelleri tercih etmesi tansiyon ölçümünün gerçekleştirilememesine neden olmaktadır. Bu sebeple kullanıcı tek başınayken de ölçüm yapabileceği modelleri tercih etmelidir. Tansiyon ölçüm cihazının dijital ve sesli komutlu olması kullanıcının ölçüm hakkında kolaylıkla bilgi edinmesini sağladığından ürün alırken bu özelliklerin olmasına dikkat edilmelidir. 

Kullanıcı tansiyon aleti alırken cihazın hangi güç kaynağı ile enerji sağladığına da dikkat etmelidir. Pilli modeller uzun süre kullanılabilecek enerji sağlayamadığı için oldukça masraflı olabilmektedir. Kullanıcı sürekli pil değişimi yapmak istemiyorsa tercihini şarjlı modellerden yana kullanmalıdır. Kullanıcı cihazı alırken markasına, kalitesine, sağladığı kolaylık ve teknik özelliklerine de dikkat etmelidir. Markanın cihaz için sağladığı garanti desteğinin olup olmaması da dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri olmaktadır. Düzenli tansiyon ölçümü yapması gereken kullanıcılar ölçüm hafızası olan ürünleri tercih etmesi kullanıcıya sağlayacağı kolaylık açısından oldukça önemlidir.

Tansiyon Aleti Fiyatları

Tansiyon aleti kişinin kan basıncının gün içerisinde ölçülmesini sağlayarak yaşanabilecek sağlık problemlerinin önüne geçilmesine yardımcı olan ürünler olmaktadır. Manuel, dijital, pompalı, mekanik, koldan ve bilekten gibi çeşitleri ile kullanıcıların tercihine sunulan tansiyon ölçme aleti kullanıcıya sağladıkları teknoloji ile farklı fiyat aralıklarında satılmaktadır. Tansiyon aleti fiyatları cihazın çalışmasını sağlayan güç çeşidine göre de değişiklik göstermektedir. Tansiyon ölçüm cihazı farklı markalar tarafından üretilerek kullanıcıya sunulmaktayken ürün fiyatları markanın sağladığı kalite ve değer fiyat aralıklarının değişkenlik göstermesine etken olmaktadır. 

Tansiyon aletlerinin fiyatı cihazın kullanıcıya sağladığı teknik özellik ve kolaylık ile de değişmektedir. Bazı tansiyon ölçüm aleti ölçümleri hafızasında tutarak kullanıcının tansiyon ölçümlerini takip edebilmesini kolaylaştırmaktadır ve istediği zaman kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamaktadır. Bu cihazlar diğer standart ölçüm cihazlarına göre daha yüksek fiyat etiketleri ile satışa sunulmaktadır. Manuel tansiyon aleti en doğru ölçümü yapan ürünler olarak bilinmektedir. Manuel tansiyon ölçme aleti fiyatları dijital tansiyon aleti modellerine göre daha yüksek olmaktadır. bu modellerde tansiyon ile birlikte kalp atış hızı da dinlenebilmektedir. Kullanımları dijital tansiyon aleti modellerine göre biraz zahmetli olsa da ölçüm doğruluğu ve daha uzun ömürlü olması bakımından kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. 

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü