• Kardiyolojik Steteskop

  Kardiyolojik Steteskop

  Kardiyolojik Steteskop Fiyatları

  Kardiyolojik Steteskop Çeşitleri

  Kardiyolojik Steteskop Fiyatları ve Çeşitleri

 • Pediatrik Steteskop

  Pediatrik Steteskop

  Pediatrik Steteskop Fiyatları

  En İyi Pediatrik Steteskop

  En İyi Pediatrik Steteskop Fiyatları

Gösterilen 1 - 14 ile 14 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 14 ile 14 arasındaki öğeler
Steteskop nedir ne işe yarar?
   

Stetoskop, vücut içinde oluşan sesleri dinlemek için kullanılan tıbbi bir cihazdır.

Steteskop diğer adı nedir?
   

Stetoskop, vücut içindeki sesleri dinlemek için kullanılır. Diyafram, elastik boru (tüp) ve kulaklıktan oluşan ve tıp uygulamalarında kullanılan bir cihazdır. Çalışma sistemi oldukça basit olan stetoskop, “mekanik yükseltici” olarak da bilinir.

Steteskop neyi dinler?
   

Akciğer dinleme aleti ismiylede anılan stetoskop vücuttaki akciğerleri dinleme, steteskopla kalp dinleme, pek çok iç organın sağlık durumunu dinlemede kullanılmaktadır.

Steteskop kimler kullanır?
   

Steteskop, pratikte hekimlerin ve asistan doktorların sembolüdür. Doktorlar, bu araçları non-invaziv bir muayene prosedürünün bir parçası olarak kullanırlar.

Steteskop ile bebeğin kalp atışı duyulur mu?
   

Bir bebeğin kalp atışını duymak için, hamileliğinizin 12 haftalık döneminde doktorunuza gidebilirsiniz. Doktorunuz size bebeğin kalp atışını dinletmek için bir steteskop kullanarak yardımcı olabilir. Ayrıca, hamileliğinizin ilerleyen dönemlerinde, bebeğin kalp atışını duymak için bir fetoskop kullanabilirsiniz.

Steteskop mu stetoskop mu?
   

Bu kelime genellikle sitetoskop, steteskop şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı stetoskop şeklinde olmalıdır.

Orjinal steteskop olduğu nasıl anlaşılır?
   

Stetoskobunuzun çan kısmındaki seri noyu; https://lsrs.3m.com/lsrs/ Linkine tıklayarak açılan sayfada Serial Number* alanına yazarak ürünlerin garanti yılını ve üretim tarihini kontrol edebilirsiniz. Bu link üzerinden aratılan seri numaralarınız sistemde gözükmekte ise ürün orijinaldir.

Ürünü elinize alıp ön tarafından bakıldığında en sağ kısımda parlak renkli bir şerit olmalıdır. Ürün sahte ise bu kısım bulunmamaktadır.

Steteskop Nedir?

  Sağlık merkezlerinde en çok kullanılan araçlardan olan stetoskop, vücuttaki sesleri dinlemek için kullanılan bir sistem. Kalp atışının yanı sıra nabız, akciğer, bağırsak ve tansiyon tarafında ortaya çıkan sesleri dinleyerek temel bir ölçüm yapma olanağı sunan stetoskop, temel olarak bir oskültasyon cihazıdır. Vücuttaki sesleri dinleme olarak ifade edilebilen oskültasyon, önemli teşhis yöntemleri içinde yer almaktadır. Bununla birlikte stetoskop ile sesleri dinleme, deneyimli doktorlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Zira dinlenen sesleri ayırt etme ve teşhis koyma için eğitim gereklidir. Elektronik ve mekanik stetoskop modelleri ile, havadaki titreşim bir sese dönüştürülür. 

  En önemli tıbbi ekipmanlar içinde yer alan stetoskoplar, doktorlar için en önemli cihazlardan biridir. Bununla birlikte sağlık merkezlerinde çalışan asistanların ve hemşirelerin de faydalandığı bir cihazdır. Doğru yazımlarından biri stetoskop olan stetoskop cihazları, acil oskültasyon süreçlerinin bir parçasıdır. Medikal cihazlar içinde en çok tercih edilen araçlardan olan stetoskop, aynı zamanda bir dinleme cihazı olarak da kullanılmaktadır. Yüksek perdeli sesleri takip etmek için en önemli medikal cihazlardan olan stetoskop, kalp seslerinin yanı sıra çeşitli sağlık problemlerini tespit etmek için en önemli ekipmanlardan biridir. 

Steteskop Çeşitleri Nelerdir?

  İlk kullanımı 1800’lü yıllara dayanan en köklü tıbbi cihazlar içinde yer alan stetoskop, vücuttaki boşluklarda elde edilen sesleri analiz ederek bir teşhis yapmak için tercih edilen bir araçtır. Hastayı dinleme sürecinde kullanılan stetoskop çeşitleri çok farklı ihtiyaçlara hitap etmektedir. Doktor stetoskop çeşitleri marka bazında değerlendirildiğinde 3M stetoskop ve diğer markaların stetoskop modelleri tercih edilmektedir. Stetoskop ne işe yarar dendiğinde en yaygın kullanım alanları şu şekildedir:

 • Nabzı dinleme
 • Kalbi dinleme
 • Göğüs boşluğunu dinleme
 • İşitme cihazı olarak kullanma

Teşhis ekipmanları içinde temel bir donanım olmasının yanında aynı zamanda oskültasyon ile en önemli tıbbi gereçlerden olan stetoskop nereden alınır sorusunun yanıtı ise güvenilir laboratuvar malzemeleri satış platformu olarak verilebilir. Çift taraflı stetoskopların yanı sıra çocuk stetoskop modelleri, erkaphon stetoskop ve kardiyolojik stetoskop çeşitleri bulunabilir. Buna ek olarak bu ekipmanlarda tıbbi alana göre pediatrik stetoskop ve yenidoğan stetoskop, ya da veteriner stetoskop gibi çeşitler de yer alıyor. Genel olarak tüm stetoskop modelleri aynı amaca hizmet etse de tıbbın farklı alanlarında en iyi sonucu almak ve doğru teşhisi koymak için ideal stetoskop türü tercih edilmelidir. İç organların sağlık durumunun anlaşılmasına ek olarak acil süreçlerde muayene ve tedavi prosedürlerinin ilk adımlarından olan oskültasyonun parçası olan stetoskop ile hava yolların daralması ve birçok sorun görülebilir. 

Orjinal Steteskop Nasıl Anlaşılır?

  Stetoskop gibi önemli tıbbi cihazlarda, orjinal ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Elde edilen sonuç açısından çok kritik olan ürün orjinalliği, hastalarda acil tedavi prosedürlerinin uygulanması konusunda elzemdir. Her stetoskop modelinde temel bileşenler yer alır ve bunların içinde stetoskop diyaframı ve stetoskop hortumu ilk sırada geliyor. Buna ek olarak plastik kulaklık yapıları tarafından çevrelenmiş metal ve içi boş olan kulaklıklar, gelen sesleri iyi bir şekilde duymak ve analiz etmek için kullanılır. 

  Tedavi ve teşhis süreçlerinde kullanılan stetoskop ürünlerinin orijinal olduğunu anlamak için yapılabilecek çeşitli kontroller vardır. Bunlar içinde, ürün üzerinde yer alan seri numarasının kontrolü ilk sırada yer alıyor. Orijinal bir stetoskop modelini kontrol etmek için seri numarasına bakmak ilk adım olsa da, farklı yöntemler de var. Ürünle birlikte gönderilen kutuda yer alan marka ve model bilgisine ait detaylar, ürünün içerebileceği QR kod gibi sistemlerle orjinal stetoskop olduğu kontrol edilebilir. stetoskop gibi medikal cihazlarda ürün orjinalliği en önemli konuların başında geliyor. Bu nedenle stetoskop satın almayı düşünenler için yalnızca güvenilir, bilindik platformlar tercih edilmelidir. 

Steteskop Seçimi Nasıl Yapılır?

  İç organların çalışmasındaki olası sorunları tespit etmek için kullanılabilen stetoskop modellerinde, farklı modeller yer alıyor. Bu nedenle stetoskop seçimi yaparken en uygun alternatifi tercih etmek önemli. Tüm modellerde, stetoskop hortumu ve stetoskop diyaframı yapıları yer alır, buna ek olarak elektronik stetoskop gibi modeller son dönemde tercih ediliyor. Tıbbi ekipman satın alırken doktor stetoskop fiyatları da en çok dikkat edilen konular içinde. Veteriner stetoskop modelleri, çocuk stetoskopu gibi farklı çeşitler, tasarım ve fonksiyon olarak fark sunabilir. Bu anlamda iç organlardaki sesleri ideal bir forma getirerek doktor tarafından rahat bir şekilde takip edilmesini sağlayan stetoskoplarda seçim yaparken, amaç ilk sırada yer alıyor. 

  Bir stetoskop modeli ile kalp basıncının ölçümü en yaygın işlemdir. Buna ek olarak bağırsak sesleri, karaciğer açıklığının ölçümü de stetoskop kullanımı ile mümkündür. Medikal cihazlar içinde en yaygın araçlardan olan stetoskop, düşük perdeli sesleri algılayarak iç organlardaki işleyişleri sorunsuz bir şekilde algılamayı sağlar. Çift taraflı stetoskop modellerinin yanı sıra tek taraflı stetoskop, doppler stetoskop ve akustik stetoskop tercih edilebilecek modeller içinde. Buna ek olarak sayısallaştırıcı stetoskop, yükseltme stetoskop ve fetal stetoskop gibi alternatifler de yer alıyor. 

Steteskop Kulağa Zarar Verir mi?

  Doktorlar ve diğer sağlık personellerinde stetoskop kullanımının kulağa zarar verip vermediği merak edilen bir konudur. Sağlık personellerinin kullandığı stetoskopların ses seviyesi genel olarak kulağa zarar verecek bir seviyede değildir. Bununla birlikte, stetoskop çeşitlerinin kulakta bakterilerin üremesine zemin oluşturup oluşturmadığı araştırmalara konu olmuştur. Yapılan araştırmalar, stetoskop kullanmanın sağ ve sol kulakta bakteri üremesine neden olmadığını göstermiştir. Yapı olarak kulak zarı gibi, kapalı ve titreşen bir zar formuna sahip olan stetoskoplarda ses seviyesinin uygun düzeyde olması, tedavinin en doğru şekilde yapılması için ilk adımdır. 

  Çok yüksek ses, kulaklar için rahatsız edici olabileceği gibi düşük sesler ise iç organlardan gelen seslerin doğru bir şekilde analiz edilememesini sağlar. Bu nedenle ideal ses düzeyi yakalanmalıdır. Sağlık birimlerinde en önemli ekipmanlar içinde yer alan stetoskop çeşitleri, doktorların doğru teşhis için oskültasyon sürecindeki yardımcısıdır. Elektronik stetoskop modellerinin yanı sıra diğer stetoskop çeşitlerinde orjinal, kaliteli ve uzun ömürlü medikal cihazlar online satış sitelerinde bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz. 

Steteskop Fiyatları?

  Tıbbi cihazlar içinde en çok tercih edilen araçlardan olan stetoskop, doktor ve hemşirelerin yanı sıra tüm sağlık personeli için çok tercih edilen gereçlerden biri. Vücut içindeki sesleri dinlemek için kullanılan stetoskop fiyatları bakımından geniş bir skala sunuyor. Genel muayene sürecinde birçok faydalı özellik sunan stetoskoplar, sağlık birimlerinde en önemli araçlar içinde yer alıyor.

  Kalp atışını takip etmenin yanı sıra, stetoskop kullanımında akciğerden gelen, mideden ve bağırsaklardan gelen sesler de takip edilebilir. Hastaneler, aile sağlık merkezleri ve diğer sağlık birimlerinde en önemli donanımlardan olan stetoskop fiyatlarına bakıldığında farklı modeller söz konusu olduğu için tek bir fiyattan söz edilemez. Stetoskopların fiyatları, markanın yanı sıra içerdiği özellikler ve ekstra donanımlarına göre değişkenlik gösterebiliyor. 

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü