Life Point AED Defibrilatör

ASM453

Yeni ürün

Life-Point Pro AED Defibrilatör 

Daha Fazla Detaylar

0,00 TL

Bilgi ve Teklif İçin 05536578139 nolu Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz
 
Daha Fazla Bilgi

Life-Point Pro AED Defibrilatör kolay kullanımı sayesinde herkesin kullanabileceği bir defibrilatör cihazıdır. Türkçe olarak hazırlanan sesli yönlendirmeler sayesinde cihazı doğru bir şekilde kullanmak mümkün olabiliyor. Hareket algılayıcı sisteme sahip olması defibrilatör cihazının kullanımında kolaylık sağlayan özelliklerden biridir.

Sadece 3 aşamada defibrilatör kullanılabiliyor. Son derece pratik bir mekanizmaya sahip olması ve ebatları sayesinde çok yer kaplamaması Life-Point Pro AED Defibrilatör cihazının benzerlerinden çok daha üstün kılıyor.

İç aksamında bulunan pedler ve bataryası da dahil olmak üzere defibrilatör ağırlığı sadece 1,8 kilogramdır. Kolay nakledilir ve her türlü zemine kolaylıkla konumlandırılabilir. 9 x 29 x 23 cm ebatlara sahip olan defibrilatör cihazı kendini test etme özelliğine de sahiptir. Sitemiz üzerinden satın aldığınız cihaz adresinize garanti belgesi ile birlikte ulaştırılmaktadır.

Aile hekimliği yönetmeliğine uygundur. Kargo bedava!TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Yeni "Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne uygun.

 • Otomatik eksternal defibrilatör

 • Bifazik dalga formu

 • Yetişkin ve peditrik pad özelliği

 • TITUBB onaylı

 • Hareket algılayıcı

 • Hızı ve doğru EKG analizi

 • Kalp pili tanıma

 • Türkçe seslendirme

 • Kapaksız kolay kullanım

 • AHA/ERC kullanım kılavuzuna göre güncellenebilir yazılım

 • Otomatik periyodik test özelliği

 • 1900 gr

 PEDİATRİK PEDLER FİYATA DAHİLDİR!
 YETİŞKİN PEDLER FİYATA DAHİLDİR!

Otomatik Eksternal Defibrilatör ( AED - OED ) Nedir?

Otomatik eksternal defibrilatörler OED / AED, kardiyak arrest vakalarında sağlık personeli ya da sağlık personeli dışındaki kurtarıcıların da kullanabileceği defibrilasyon için kılavuzluk eden hassas ve güvenilir defibrilatörlerdir. Otomatik eksternal defibrilatörler OED / AED cihazlarında gelişmiş EKG analiz yazılımı mevcut olup, EKG sinyalı cihaz tarafından analiz edilir, ses ve görüntülü sistemle kullanıcı yönlendirilir. Bu nedenle kullanıcının kalp ritmini bilmesi gerekmez.

AED - otomatik eksternal defibrilatör cihazı ilkyardımcılar için özel olarak geliştirilmiş bir cihaz olup olay yerine sağlık görevlilerinin yardımı ulaşıncaya kadar kullanılmaktadır.

Ani kalp durmasının tedavisi olan erken defibrilasyon uygulaması, kalbin yeniden dolaşımı sağlayabilecek bir ritimle atmasını sağlayabilir ve yaşam kurtarıcı olabilir....

Gelişmiş ülkelerde stadyum, alışveriş merkezi, havaalanı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda kolayca erişilebilecek şekilde yerleştirilmiş AED - otomatik eksternal defibrilatör cihazları bulundurma mecburiyeti vardır.

İdeal şartlar altında ACLS sertifikalı kişiler tarafından kullanılması doğru olan AED - otomatik eksternal defibrilatör cihazları, gereği halinde içinde gelen talimatlar ve sesli yönlendirmeler sayesinde eğitimsiz kişiler tarafından da başarıyla kullanılabilmektedir.

 

Erken Defibrilasyonun Önemi Nedir? 

Defibrilasyon, temel yaşam desteğinin bir parçasıdır; defibrilatör ile kalbe elektrik akımı vererek myokarddaki düzensiz titreşimleri sonlandırıp kalbin normal bir Şekilde çalışmasını sağlamaya yönelik hayat kurtaran bir işlemdir. VF veya nabızsız VT’de 20-30 sn içinde uygulanan defibrilasyon % 100’e yakınını sinüs ritmine çevirir. Her bir dakikalık gecikme, başarı Şansını % 10 kadar azaltır. 10 dakikalık gecikmede yaşam şansı % 0'a yakındır. VF ya da nabızsız VT’li kardiyak arrestin gelişmesinden sonra defibrilasyona kadar geçen her bir dakikada ölüm oranı % 7-10 artmaktadır. Defibrilasyona daha geç başlanması durumunda hastanın kurtulma şansı da azalmakta; kardiyopülmoner resüsitasyon ve defibrilasyona ilk 10 dakikadan sonra başlanması durumunda ortalama her 250 hastadan sadece biri kurtarılabilmektedir.

 

Otomatik eksternal defibrilatörler OED / AED Bulundurulması Gereken Yerler?

AED cihazı Aile Sağlığı Merkezleri ASM, metro istasyonları, spor merkezleri, eğlence alış-veriş merkezileri, sinema, tiyatro, stadyum, polis ve itfaiye araçları v.b bulundurulması gereken son derece gerekli bir cihaz olup, ani kalp durması esnasında hastaya uygulanacak elektro şok ile kalp ritminin normale döndürülmesinde başrol oynamaktadır. 

Bir Yorum Yaz

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(0)

Şu anki müşteri yorumları.

Benzer Ürünler

Aynı kategorideki diğer ürünler: 6

Bu ürünü alan müşteriler bunlarıda aldılar:

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları

Menü