Gösterilen 1 - 6 ile 6 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 6 ile 6 arasındaki öğeler
Nova fix nedir?
   

Tıbbi cihazların ve pansumanların sabitlenmesinde kullanılan hipoalerjenik yapışkanlı tıbbi elastik plaster. Elastik ,dokumasız kumaştan yapılmıştır. Enine esnek ve yumuşak kumaşı ile vücut kıvrımlarına uyum sağlar.

Nova fix ne işe yarar?
   

Çok duyarlı ve hassa ciltler için poliakrilat yapışkanlı, esnek, ultra-porlu tıbbi flasterdir. Gazlı bezin ihtiyaç duyulan yere sabitlenmesini sağlar.

Nova Fix esnek tıbbi flaster ne işe yarar?
   

Herhangi bir tedavi gören bölgeyi kapatmak ve başka cisimlerin bu alana temas etmesini engellemek için kullanılır.

Fix flaster nedir?
   

Fix flaster, tıbbi flasterlar grubunda yer alan, çok duyarlı ciltlere uygun olarak üretilen bir flaster türüdür. Poliakrilat yapışkan kullanılarak üretilen fix flaster, esnek ve ultra-porlu yapıya sahiptir. Cerrahi işlemlerin yanı sıra ortopedik, abdominal ve post-operatif alanlarda da kullanılabilir.

Hipoalerjenik Flaster Nedir?

Alerjik reaksiyonları minimize etmek için özel olarak geliştirilen, içeriği alerjen maddelerden mümkün olduğunca arındırılmış hipoalerjenik flaster ürünleri, sağlık alanında kullanılan bant çeşididir.

Ecza dolabı ve ilk yardım çantası gibi tıbbi destek alanlarının vazgeçilmezi olan bu ürünler, tedavi amaçlı kullanılır. Yara ve dikiş gibi hassas iyileşme gösteren bölgelerde dışarıdan gelebilecek zararlardan korunmak için tampon görevi görür. Yaranın enfeksiyon riskini azaltmaya yarayan temas kesici bir üründür. Yara bandına göre büyük ve çeşitli formatlara sahiptir. Yapısında bulunan kuvvetli yapışkan özelliği ile yüksek korunak sağlar. Suya karşı dayanıklı bileşenlerden oluşur. Bu sayede kullanım avantajı sağlar. İnsanlarda bulunan alerjik problemler, bantların ten ile temasından etkilenebilir. Bu sebepten ötürü hipoalerjenik flasterların içeriği bu özelliklere göre problemlerden arındırılmıştır. 

X-Ray ışınlarını kolay geçirmeye yarayan gözenekli bir yapısı vardır. Hava ve teri geçiren bileşenleri sayesinde yaraların tedavisini hızlandırır. Esnek bileşeninde vücut şeklini almasını sağlayan polyester madde içerir. Gazlı bez, pamuk gibi tampon yapıda bulunan materyallerin sabitlenmesini sağlar. Kolay yırtılır yapısı sayesinde, şekil verilmesi kolaydır. Deri ile temasında kopma, soyulma, çıkma gibi konularda dayanıklıdır. Yani hipoalerjenik flasterdan ayrılmak istendiğinde deride parçacık veya yapışkan iz bırakmaz. 

Hipoalerjenik Flaster Özellikleri Nelerdir?

Vücudun darbe sonrası kanamaya maruz kalan herhangi bir noktasına uygulanan hipoalerjenik pansuman malzemeleri, sorunlu bölümün yerinde veya baskı altında tutulmasını, dış etkenlerden korunmasını ve en önemlisi alerjik reaksiyona yol açmamasını sağlar. Bu amaç doğrultusunda, esnek bir maddeden uzun ve ince bir şerit şeklinde üretilir.  Elastik bandaj olarak da anılır. Yumuşak bir dokuya sahiptir. Hassas ciltlerde ameliyat sonrasında, tedavilerde ve pansuman gerektiren durumlarda kullanılır. Tek kullanımlık olması sebebi ile maksimum hijyen sağlar. Alerjilere karşı korunaklı olarak da bilinen hidrofil sargı bezinin özellikleri ise şunlardır;

 • İşlevsel,
 • Pratik,
 • Ergonomik, 
 • Hijyenik,
 • Esnek,
 • Cildin normal ısısını ve nem alıverişini korur.  
 • Koruyucu, basınçlı ve emici yaralara uygun,
 • Kuru, hazır steril ve yaş pansuman yapımına uygun,
 • Yaranın gözlenmesi ve pansumanın sık değiştirilmesi gereken durumlarda kolaylık sağlar.
 • X-Ray Işınını geçirebilir
 • Üstüne yazı yazılabilir
 • Kolay yapışır ve yırtılır
 • Havayı ve teri geçirir

Hipoalerjenik Flaster Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ve bilinçli tüketicilerin oluşması ile üretilen ürünlerin kalitesi sorgulanmıştır. Bu bilinçli tüketim alışkanlığına yönelik üretilen hipoalerjenik flaster çeşitleri, alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek içeriklerden maksimum oranda arındırılmış ürünleri ifade eder.  Dolayısıyla kimyasal maddelerin daha az kullanıldığı ürünler, hassas ciltli insanlar ve fazla aşınmış cilde sahip insanlar tarafından daha çok tercih edilir. Farklı bileşenlerin kullanılmadığı ürünler hassas ve alerjiye yatkın ciltlere yönelik olarak üretildiği gibi ayrıca ilk kez bu ürünleri kullananlar için de tercih sebebi oluyor.  

Flaster nedir sorusu çeşitlerin oluşmasında çok önemlidir. Elastik, kâğıt, bez flaster türleri farklı tip yaralar ve tedavi süreçleri için birçok seçenek sunar. Tıbbi bez flasterler ise genellikle tampon, gazlı bez ve hasta bedenine takılan aparatları sabitlemek için idealdir. Farklı özelliklere sahip olan flaster çeşitleri kullanım amacına göre seçilmelidir. Su geçirmez, pedli, şeffaf, sporcu flaster sahip oldukları özelliklerle dikkat çeken ürünlerdendir. Ürünlerde bulunan su geçirmezlik özelliği bandın, yüzücüler tarafından rahatlıkla kullanılabilmesini sağlar. Modellerin pedli olması da oldukça kullanışlı özelliklerden biridir. 

Pedli yapıya sahip olan flaster sargı seçenekleri kullanıcılara rahatlık sağlar. Konforlu yapıları sayesinde sporcular tarafından sıklıkla tercih edilen bu ürün kas ağrıları için uygulandıklarında rahatsızlık oluşturmaz. Pamuklu flaster çeşitleri de oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Şeffaf modeller kullanıcıların günlük hayatlarında estetik açıdan bir farklılık yaşamaması için özel üretilir. Antialerjik flaster modelleri de hassas ciltli kişiler için ideal bir üründür. Bu tür ürünlerin bebekler ve çocuklar için tercih edilmesinde bir sakınca bulunmaz. Hipoalerjenik yapıları kaşıntı, kızarıklık ve döküntü gibi sorunların oluşmasını engeller. Hipoalerjenik flaster çeşitlerinin oluşmasında birçok etken bulunur. Şekillerine, ebatlarına, renklerine, kalitesine ve fiyatına bağşı değişen birçok ürün vardır.

Hipoalerjenik Flaster Nasıl Kullanılır?

Kişiler sağlık alanında gün içinde farklı sorunlar ile karşılaşır. Bu tür sorunların başında yaralanma olayına sıkça rastlanır. Bıçak gibi keskin ve delici aletlerin kullanımı ile her an yaralanma durumu ile karşılaşılır. Bu durumlarda kullanılan gazlı bezlerin sabit şekilde tutturulması için en kolay ürünlerin başında flaster bant çeşitleri gelir. Ürün kullanımı; gazlı bezin yaranın üstünü kapatılması sonrasında hızlı bir şekilde yapıştırarak yaranın kanamasını kesilmesi şeklinde çalışır.

Halk arasında sargı bezi veya hastane bandı olarak adlandırılan hipoalerjenik sargı bezi kullanımı basit ve pratiktir. Steril bir ortamda yara olan alana yapıştırılması şeklinde çalışır. Bu bantlar, herhangi bir tıbbi geçmişi olmayan kişiler tarafından da uygulanabilir. Pansumanlarda yara kontrol edildikten sonra bu bantlar yapıştırılır. Bantlar yapısının sağladığı yapışkanlık hissi ile direk ten ile tutum gerçekleştirir. Hastane ve kliniklerin her noktasında bulunur. Eczanelerde hastaların kullanması için satışı gerçekleştirilir. Çünkü bu bantların kullanımı çok basittir. Yara anında doğru bantların seçilmesi gerekir. Flaster çeşitleri arasında hipoalerjenik ürünlerin seçilmesine dikkat edilmelidir.

 • İpek flaster bantlar: Yapısı gereği hassas ciltler için tercih edilir. Nem, su, ter gibi etmenlere dayanıklıdır. Sargı bezi, pansuman malzemesi ve malzeme sabitleme alanında diğer bant türleri gibi işlem görür. Bandın kesilip alana uygulanması ile kullanılır.
 • Bez flaster bantlar: Sargı ve pansuman işlemlerinde, sert ve ağır malzemelerin sabitlenmesi yapılırken, burkulma gibi acılarda, hareket engelleyici olarak, bandın kesilip yaraya uygulanması ile kullanılır.
 • Şeffaf flaster bantlar: Tedavi edilen alanın açık bir şekilde görülmesi için üretilmiş bir üründür. Ağır yaralarda dikişleri görme imkânı sağlar. Sıvı geçirgenliği neredeyse yoktur.
 • Hipoalerjenik esnek fix flaster bantlar: Hareket halini kısıtlamayan yapısı ile tedavide pansuman amaçlı kullanılır. Rulo şeklinde olan bantların makasla kesimi sağlandıktan sonra kullanılacak alana uygulanması gerekir.
 • Kâğıt flaster bantlar: Ekonomik ve kullanımı kolaydır. Yaranın durumuna göre tercih edilir. Enjektör tedavileri sırasında sıkça rastlanır. Küçük rulo şekline sahiptir. 

Hipoalerjenik Flaster Fiyatları?

Sağlık alanında her bütçeye uygun bant çeşitleri vardır. Tıbbi alanlarda tercih edilen bu bantların, sağlık sektöründe kullanımı çok yaygındır. Resmi ve özel kurumlarda, ofis, poliklinik ve sağlık ocağı gibi küçük işletmeler dahil tüm sağlık kuruluşlarında flaster banda rastlamak mümkündür. 

Yaraların dış dünya ile olan zararlı etkileşimini önleyen hipoalerjenik flaster bant çeşitleri, medikal alanda kolaylıklar sağlar. Farklı marka tercihleri ile tüketiciye seçenekler sunar. İçerik yapısına göre kalitesi değişim gösterir. Fiyatlar toplu alım veya bireysel alıma bağlı olarak değişim gösterir. Hastalık dolayısı ile alan bireylerin temin yerleri eczaneler olarak söylenebilmektedir. Toplu veya uygun maliyete alışverişler için bulunan online alışveriş sitelerinden tercihe ve isteğe göre alışverişler yapılabilir. 

Flaster fiyatları yapısında bulunan çinko oranına, sterillik seviyesine ve en – boy durumuna göre değişim gösterir. Sarı bant olarak da adlandırılan bu bantların boy uzunlukları 5M ile 10M arasında sabitlenmiştir. Enleri ise tercihe ve türe göre 1.25-2.5-5-10-15 cm tarzında değişim sağlar. 

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü