Gösterilen 1 - 2 ile 2 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 2 ile 2 arasındaki öğeler
El doppler cihazı nedir?
   

Doppler ultrason görüntüleme tekniğinin bir türü olarak yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanan tıbbi bir görüntüleme yöntemidir. Genellikle damarlardaki kan akışının tespit edilmesi için kullanılır.

El Dopleri kaçıncı haftada yapılır?
   

vajinal muayene yapılır eğer uterus büyüklüğü ile gestasyonel hafta arasında uyumsuzluk durumunda sevk ediniz. 16-20. hafta, el Doppleri ile 10-12. haftalardan itibaren duyulabilir.

Fetal el doppleri nedir?
   

vücut içerisinde herhangi hareketli bir dokuya ses dalgalarının gönderilmesi ve geri alınmasını sağlayan medikal cihazdır. Fetal doppler cihazı daha çok anne karnındaki bebeğin kalp atım sayısını,ritmini göstermeye yarayan cihazdır. Bebeğin kalp atışı annenin kalp atışının ortalama 2 katıdır.

El Doppleri nasıl kullanılır?
   
  1. Çekim için anne adayı uygun düz bir yere yatırılır. Karnı açılır.
  2. Anne adayının karnına ultrason jei veya farklı bir kayganlaştırıcı sürülür.
  3. Kalp atışlarının duyana kadar prob anne karnında gezdirilir.
  4. Fetüsün kalp atışları annenin 2 katıdır.
Doppler acıtır mı?
   

Doppler Ultrason yapılırken ağrı duyulmaz. Çünkü işlem sırasında sadece ultrason probundan çıkan ses dalgaları mevcuttur. Bu ses dalgaları görüntülenmek istenen bölgeye gönderilir ve ultarson probu tarafından çarpıp dönen dalgalar algılanıp cihaz tarafından işlenir. Bu şekilde görüntüleme elde edilir.

El Dopleri ne zaman kullanılır?
   

Hamileliğin 16. Haftasından itibaren kalp atışlarını tespit edebilir, fetal kalp ses sinyalleri işleme yeteneği çok güçlüdür. 2.5 MHz doppler prob hem erken dönem kullanımı hem de genel kullanım için uygundur. Tüm hamilelik boyunca çalışmaya elverişlidir.

El Doppleri

Doppler ışıması bilim tarihinde gerçekten üzerinde durulması gereken bir konudur. Frekans ve dalga boyutundaki değişikliklerle birlikte bilimin bu alanda yapmış olduğu çalışmalar, özellikle pek çok sağlık aracının ön plana çıkmasına yardımcı olmuştur. Özellikle vücut içerisinde herhangi bir dokuya gönderilmiş ses dalgalarının geri alınması ile birlikte bu medikal cihaz, tetkikler konusunda önemli bir fikir vermek durumundadır. Özellikle de gebe kadınların karnında taşıdığı bebeğin kalp atım ritmini göstermeye yarayan cihaz, çocukların sağlıklı olup olmadığını henüz anne karnında tespit eden bir özelliği ortaya koymaktadır.

Tıbbi gelişmeler içerisinde önemli bir yere sahip olan el doppleri ise oldukça elverişli ve kullanışlı bir teknoloji olarak kendini göstermiştir. Medikal sektörünün buradaki üretim boyutları ve sağlıklı ürün tercihleri, ürün kalitesini en iyi şartlarda ortaya çıkarma konusunda önemli çözümler oluşturmuştur. İndirimli fiyatların yanı sıra yüksek performans ve kaliteli ürün tercihleri konusunda her zaman en iyi çözümleri firmamız tarafından tedarik etmek söz konusu olacaktır.

En İyi El Doppleri

Medikal sektörünün kaliteli ürün ve cihaz teknolojisinde gerçekten önemli çalışmalar var. Tıbbi cihazların kalitesini görmek önemli olduğu gibi, aynı zamanda kullanışlı ürünlerin insanlar için faydasını da kesinlikle akıldan çıkarmamak gerekir. En iyi el doppleri olarak bildiğiniz ürün seçeneklerini firmamızın bünyesinde bulabilirsiniz. Kaliteli olduğu kadar ekonomik şekli ile ortaya çıkmış olan bu muazzam teknoloji her bakımdan insanlara fayda sağlamış ve önemli katkı desteği vermeye devam etmiştir. Eğer bu alanda ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde yerine getirmek isterseniz, firmamız hazırladığı çözümlerle beraber size çok büyük yardım ve avantaj sağlamaya devam edecektir.

En İyi El Doppleri Fiyat

Kaliteli ürünler ve bu ürünlerin önemini avantajlarını değerlendirmek istediğiniz noktada, firmamız önemli çözümlerle size destek vermeye devam etmektedir. Gayet sağlıklı bir biçimde değerlendirme yaptığınızda, gayet sağlıklı ürünlerin burada günümüz koşullarında yarattığı en iyi sonuçları gözler önüne getirmektedir. Anne karnındaki bebeklerin sağlığını görmek önemli olduğu gibi, hamile kadınların da yine sağlığını kontrol altında tutmak her zaman önemlidir.

Rutin kontroller konusunda kaliteli ürün seçenekleri her zaman iyi bir çözüm bütünlüğü ortaya koymuştur. En iyi el doppleri fiyat aralıkları ise gerçekten yaptığı işleme göre çok ekonomik ve avantajlı bir sonucu göstermektedir. Firmamızın burada hazırlayıp sunduğu ekonomik ürün tercihleri, ihtiyaçlarınızı en iyi şartlarda yerine getirecek ve size katkı sağlamaya devam edecektir.

El Doppleri Fiyat

Kaliteli bir teknolojinin sağlıklı ürünlerini görebilmek açısından özellikle ürünleri incelemek ve fiyatları değerlendirmek önemlidir. Güvenilir markaların farkı ürün seçenekleri bu kategoride karşı karşıya gelmiş ve genel olarak firmalar açısından bir rekabet ortaya çıkmıştır. Bu gibi durumlarda muayene ve tetkiklerin başarıya ulaşması konusunda kaliteli ürün örneklerinden istifade etmek gerekir. El doppleri fiyat aralıkları ise buradaki objektif değerlendirmeler ile birlikte gayet uygun ve nitelikli sonuçları yaratmıştır. Muazzam bir kalite performansı ile insanlar için faydalı olarak kategorize edilmiş seçenekler gerçekten sağlıklı, güvenilir ve hassasiyeti üst düzeyde sonuçlar yaratmaya devam etmektedir.

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü