Gösterilen 1 - 4 ile 4 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 4 ile 4 arasındaki öğeler

Eczane Tipi Sargı Bezi Nedir?

Eczane tipi sargı bezi, yara bakımı ve tedavisi için kullanılan tıbbi bir malzemedir. Eczane tipi sargı bezi, hidrofil yani suyu emebilen bir yapıya sahiptir. Bu sayede yaradaki kan ve irini absorbe eder ve yaranın temiz kalmasını sağlar. Ayrıca eczane tipi sargı bezi, delikli bir dokuya sahiptir. Bu da yaranın hava almasına ve iyileşmesine yardımcı olur.

Eczane tipi sargı bezi, rulo halinde satılır ve ihtiyaca göre kesilebilir. Genellikle 10 cm eninde ve 1,5 metre uzunluğundadır. 5cm, 15 cm ve 20 cm eninde ve 1,5 metre uzunluğunda da bulunabilir. Eczane tipi sargı bezi, tek kullanımlık olarak üretilir ve steril bir şekilde paketlenir.

Eczane Tipi Sargı Bezi Ne İşe Yarar?

Eczane tipi sargı bezi, yara bakımında kullanılır. Yaranın üzerine konulan gazlı bez veya pamuk gibi tampon malzemelerin sabitlenmesinde ve yaralı bölgenin sarılmasında kullanılır. Böylece yara dış etkenlerden korunur ve enfeksiyon riski azalır.

Eczane tipi sargı bezi, aynı zamanda kırık, çıkık veya burkulma gibi durumlarda da kullanılabilir. Bu gibi durumlarda bölge tespiti ve hareketsizlik sağlamak için sargı bezi yardımıyla bölge sarılır veya askıya alınır.

Eczane Tipi Sargı Bezi Nasıl Kullanılır?

Eczane tipi sargı bezi kullanmadan önce yaranın temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir. Yaranın üzerine uygun bir tampon malzeme konulur. Tampon malzemenin üzerine eczane tipi sargı bezi sarılır. Sargının çok sıkı veya çok gevşek olmamasına dikkat edilir. Sargının ucu yapışkanlı ise yapıştırılır, değilse ataç veya bant ile tutturulur.

Eczane tipi sargı bezi günde en az bir kez değiştirilmelidir. Yara iyileşene kadar kullanılmalıdır. Eğer yarada ağrı, kızarıklık, şişlik, iltihap veya kötü koku gibi belirtiler varsa doktora başvurulmalıdır.

Eczane Tipi Sargı Bezi Fiyatları

Eczane tipi sargı bezi fiyatları marka, boyut ve kaliteye göre değişiklik göstermektedir. Genellikle uygun fiyatlı bir üründür. Online sitelerden veya eczanelerden temin edilebilir.

Eczane tipi sargı bezi fiyatları için sitemizin burayı ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde farklı modellerde eczane tipi sargı bezleri bulabilirsiniz. Eczane tipi sargı bezi fiyatları 1 tl den  TL ile 50 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü