Gösterilen 1 - 7 ile 7 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 7 ile 7 arasındaki öğeler
AED in açılımı nedir?
   

Otomatik Eksternal Defibrilatör cihazı ani kalp durması (kardiyak arrest) anında, hastaya elektrik şoku (defibrilasyon) uygulamak üzere tasarlanmış hafif, kullanışlı hayat kurtarıcı bir tıbbi cihazdır.

AED nedir ilk yardım?
   

AED – otomatik eksternal defibrilatör cihazı ilk yardımcılar için özel olarak geliştirilmiş bir cihaz olup olay yerine sağlık görevlilerinin yardımı ulaşıncaya kadar kullanılmaktadır.

AED nasıl kullanılır?
   

Sesli yönlendirmeler ile AED pedlerini hastanın göğsüne yapıştırmanız sağlanır ve AED hemen EKG verilerini analiz eder. Defibrilasyon pedleri 2 renktir. (mavi/turuncu) Böylece pedlerin kolayca yapıştırılması sağlanır. Şok gerekmesi durumunda, otomatik eksternal defibrilatör cihazı AED'nin yanıp sönen butona basın.

OED cihazı kimlere uygulanmaz?
   

OED kullanımı “Temel Yaşam Desteği” uygulaması içerisinde yer alır ve hayatı tehdit eden kalp ritimlerinin geri döndürülmesinde kullanılır. Eksternal Defibrilatör Kişide nabız yoksa, nefes almıyor ise ve yanıt yoksa kullanılır. Bu durumların dışında kişiye otomatik şok cihazı kullanılmamalıdır.

AED nerede kullanılır?
   

AED ilkyardım için olay yerine sağlık görevlileri ulaşıncaya kadar kullanılır. Gelişmiş ülkelerde stadyum, alışveriş merkezi, havaalanı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda kolayca erişilebilecek şekilde yerleştirilmiş AED cihazları bulundurulur.

Defibrilatör hastaya nasıl bağlanır?
   
  1. EKG kablolarının uçlarına takılan elektrotlar hastanın her iki klavikula altında ve her iki göğüs kafesi altında bulunan yuvarlak işaretçilerin olduğu bölüme takılır.
  2. Cihaz açılır (power on/ açık).
  3. Cihaz ekranında ritm görülür ve değerlendirme yapılır.
Defibrilatör kullanırken nelere dikkat etmeli?
   

 Cihaz kullanımı esnasında hasta ile veya sedye yatak ile teması tam olarak izole edilmeli. Cihaz elektrodları doğru yerlere yerleştirilmelidir. Ses kontrolü, Cihazın enerji düğmesi açılmadan önce aksesuarları kontrol edilmelidir. Pedallar,kablolar,yazıcı kağıtları,elektrodlar kontrol edilmelidir.

Defibrilatör

Tıbbi gelişmeler ve endüstri gelişmeler, ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarla birlikte çok önemli cihaz kalitesini ön plana getirmek durumundadır. Özellikle de kalbin normal dışında atımını gördüğünüz noktada, kalp ritmini normale döndürecek defibrilatör cihaz kalitesi gerçekten hayati önem taşıyan bir ürün seçeneği olarak kendini göstermektedir. Fibrilasyona uğramış kalpler için veya yeni durmuş kalpler için elektrik takviyesini düşündüğünüz noktada, özellikle de sağlık anlamında önemli çözüm üretecek ürün yelpazesini buradaki kaliteli sonuçlarla değerlendirmek gerekir.

Pratik ve kolay taşınan ürün seçeneklerinin, özellikle sağlık personelinde, ambulans ekiplerinde, acil muayene merkezlerinde ve hastanelerde önemli bir sonuç yarattığı bilinmektedir. Son derece güvenilir bir biçimde önemli perspektifte ortaya çıkmış olan ürün yelpazesi ve kalite kapasitesi ile beklenen sonuçları en iyi biçimde ön plana koymak durumundadır.

Defibrilatör Fiyatları

Böylesine önemli bir amaca hizmet etmesi için üretilmiş olan cihazlar sadece bir kez çalışmış olsa bile paha biçilemez bir değer olduğunu göstermektedir. İnsan sağlığı açısından önemli avantajları ve kaliteli tercihleri en iyi pozisyonda değerlendirmek için buradaki nitelikli ürünlerden istifade etmek gerekir. Son derece başarılı ve sağlıklı çalışmalarla birlikte burada görmüş olduğunuz defibrilatör fiyatları, alışveriş noktasında pratik ve avantajlı bir sonucu ön plana getirmek durumundadır. Müşteri memnuniyetine sağlamış olduğu katkı desteği ile birlikte güvenilir firmaların her zaman sağlıklı çözümlerinden gereken yardım almak söz konusu olmaktadır.

Ucuz Defibrilatör

Sağlıklı bir teknolojiyi en iyi biçimde değerlendirmek açısından buradaki ürün formüllerinden ve avantajlı seçeneklerinden faydalanmak gerekir. Firmamız bünyesindeki önemli ürün seçeneklerinin her bakımdan insanlara büyük katkısı bulunmaktadır. Zaman içerisinde bilimsel gelişmeler ve buna uygun tıbbi gelişmeler ile birlikte sağlık açısından insanlar için gerçekten faydalı ürün sonuç ve çözümlerini yakından görmek önemli olacaktır. Burada karşınıza çıkan ucuz defibrilatör, ekonomik bir fırsat ve kalite bakımından önemli avantajı gözler önüne getirecektir.

Defibrilatör Çeşitleri

Ürün kalitesi ve avantajlı seçenekler noktasında, özellikle güvenilir ürün seçeneklerini en iyi pozisyonda değerlendirmek gerekir. Cihaz çeşitleri ile birlikte burada birbirini tamamlayan ürün seçeneklerini özellikle sağlık açısından büyük bir gereklilik şeklinde değerlendirmek gerekir. Son derece ciddi çalışmalarla birlikte insanların karşısına çıkmış bu muazzam gelişmiş ürün seçenekleri, her bakımdan önemli ürün avantajlarını ve fırsatlarını ön plana getirmek gerekmektedir.

Son dönemin sağlık yatırımları büyük bir gelişim gösterirken, birbirinden farklı defibrilatör çeşitleri ile insan sağlığını koruyacak önemli adımlar atmak mümkündür. Kalp krizi veya benzer durumların yanı sıra travmatik olaylarla birlikte kazalar insanların kalp ritmini bozabilir, hatta kalbin durmasına neden olabilir. Ölümle yaşam arasında gidip gelme pozisyonunda kaliteli medikal ürünler hayat kurtaran bir çözüm ve formül ortaya koymuştur.

Satışını Yaptığımız Ürün Markaları

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü