Cihazlar 

sayfa başına
Gösterilen 1 - 14 ile 76 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 14 ile 76 arasındaki öğeler

Aile Hekimlerinin Kullandığı Tüm Cihazlar

EKG Cihazları

Kalp kasının hareketleri ile beraber sinirsel iletim anlamında kalbin çalışma biçimi ve temposunu incelemekte kullanılacak olan EKG cihazları, kalbin elektriksel faaliyetini kayıt altına alır. Tek kanallı ürünlerin beraberinde 3 ya da 12 kanallı cihazlar da mevcut olmakla beraber farklı fonksiyonlara sahip olan modelleri de inceleyebilirsiniz.

Aspirasyon Cihazları

Farklı vakum güçleri ve farklı akış hızlarına sahip olan aspirasyon makinaları modelleri taşınabilmektedir. Ayrıca ambulanslarda kullanılması için özel olarak üretilmiş olan medikal aspiratör çeşitleri de mevcuttur. Silikon hortum, aspirasyon sondası ve cihaz ile beraber kullanılması gerekli olan bir çok aksesuar aspiratör cihazları ürünlerine dahil edilmiştir.

Santrifüj Cihazları

Laboratuvar çalışmaları sırasında sıklıkla kullanılacak olan santrifüj cihazları en önemli medikal ürünler içerisinde yer alır. Mekanizmasında bulunan motor yardımı ile 1 dakikada yaklaşık 10 000 devire kadar çıkabilen harika bir dönme hareketi sağlamayı başaran cihaz katı halde bulunan parçacıkların ayrıştırılması amacı ile kullanılır. Bir sıvı içerinde yer alan hücreler, parazitler, alyuvarlar gibi katı parçalar bu dönme hareketi sırasında merkezkaç kuvveti sayesinde ayrışır.

Defibrilatör

Medikal ürünler içerisinde en çok dikkat çekenlerden bir tanesi olan defibrilatörler, kalbin anormal atışların normal ritme dönüştüren cihazlardır. Sadece uzmanlar tarafından kullanılabilen duran bir kalbin tekrar çalıştırılması amacı ile şok verilmesinde de kullanılacak olan defibrilatör cihazları özellikle hastanelerin hayati öneme sahip olan tıbbi cihazları içerisinde yer alır. Kritik durumlarda kalbe elektrik enerjisini şok yaratacak seviyede vererek kasılma meydana gelmesini ve yanı sıra kalbin tekrar atmaya başlamasını sağlar. Kalpte meydana gelen ritim bozukluklarının tedavisinde de istifade edilen cihaz Türkçe olarak yönlendirme, kolay kullanım, hareket algılayıcısı, hastanın empedans ölçümü, pacemaker detektörü gibi özelliklere de sahiptir.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü