sayfa başına
Gösterilen 1 - 14 ile 19 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 14 ile 19 arasındaki öğeler
Batikon nedir? Batikon ne işe yarar?
   

Batikon Nedir?

Batikon antiseptik solüsyon, küçük sıyrıklarda ve kesiklerde ortaya çıkabilecek enfeksiyonları önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Enfeksiyonlara neden olabilecek bakterileri öldürerek çalışır.

Akut ve kronik vajinal enfeksiyonların tedavisi, örneğin vajinit ve vulvo-vajinit, karışık enfeksiyonlar ve gardnerella vaginalise bağlı spesifik olmayan enfeksiyonlar, candida albicans’ın neden olduğu mantar enfeksiyonları, trikomonal enfeksiyonlar ve vajinanın ameliyat öncesi ve sonrası dezenfeksiyonu için kullanılır. 

Batikon, komplikasyon durumunda antibiyotik veya steroid tedavisinden sonra da kullanılabilir.

Batikon Fiyatı

Bu ürünün fiyatı 5 lira ile 35 lira arasında değişir. En uygun fiyatlı Batikon ürünleri www.ailehekimialisveris.com da

Batikon İçeriği

Bu solüsyonun etken maddesi olivinil pirolidon-iyot adlı bir maddedir. Yardımcı maddeler olarak ise Etil alkol (CAS 64-17-5) %8, %1.6 Gliserin, %0.072 Mentol,%0.14 Sodyum hidroksit, %0.46 Sodyum asit fosfat, %79 Deiyonize su içerir.

Batikon Ne İşe Yarar?

Bu ilacın krem formunda etken madde olarak povidon-iyot içerir. Bu antiseptik krem suda çözünür bir bazda bulunur ve yağlı veya yapışkan değildir. Cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmeyen, tedavi edilen alanın bandajına izin verir ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Cilt ve doğal kumaşlardan kolayca yıkanır.

Bu ilacın merhem formunda etken madde olarak povidon-iyot vardır. Bu merhem de suda çözünür bir bazda bulunur ve yağlı veya yapışkan değildir. Ayrıca, tedavi edilen alanın bandaj ile kapatılmasına olanak tanır, cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmez ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Ayrıca cilt ve doğal kumaşlardan kolayca temizlenir. Bu merhem, yanıklarda granülasyon veya deri greftine müdahale etmez.

Bu ilacın solüsyon formu da derideki bakteriyel enfeksiyonları temizler. 

Batikon Faydaları

Bu antiseptik solüsyon, ilkyardım esnasında, küçük yaraları temizlemek için kullanılır. Ayrıca bu topikal solüsyon jinekolojik operasyonlarda kullanılır. Ameliyatlardan önce derinin ve mukozanın dezenfekte edilmesi amacıyla da uygulanır.

Batikon Antiseptik Kullanımı Nasıldır?

Bu antiseptik solüsyon, dezenfekte edilecek olan deri bölgesine uygulanır. Daha sonra bu bölgede meydana gelen gözenekli film katmanı, suyla yıkanabilir. Bu antiseptik solüsyon tampon yaparak da cilde uygulanabilir.

Batikon Krem Yan Etkileri

Batticon kremi, iyottan daha az tahriş edici olmasına rağmen, lokal cilt reaksiyonları üretebilir. Batikon krem veya Batikon merhemin büyük yaralara veya ciddi yanıklara uygulanması, metabolik asidoz, hipernatremi ve böbrek fonksiyon bozukluğu gibi sistemik yan etkilere neden olabilir.

Kuru cilt, özellikle çözelti uygulanacaksa, yüksek alkol içeriği nedeniyle birden fazla uygulamadan sonra ortaya çıkabilir, genital bölge için risk en yüksektir.

Batikonla vajina temizliği nasıl yapılır?
   

batikonla vajina temizliği

Hemoroidde batikon banyosu nasıl yapılır?
   

Batikon banyosu

El Dezenfektanı Kullanma Talimatı
   

El Dezenfektanı Kullanma Talimatı

El Antiseptiği nedir
   

El antiseptiği

El antisepsisi ne demek?
   

El antisepsisi

El antiseptiği Özellikleri
   

El antiseptiği Özellikleri

Oksijenli Su Ne İşe Yarar?
   

Oksijenli Su Ne İşe Yarar?

Oksijenli su ile saç açma
   

Oksijenli su ile saç açma

Distile Su Nedir? Nerelerde Kullanılır?
   

Distile Su Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Zefiran nedir? Ne işe yarar?
   

Zefiran nedir? Ne işe yarar?

Tıbbi Alkol Nedir? Nerelerde Kullanılır?
   

Tıbbi Alkol Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Alkollü swab nedir? ne işe yarar?
   

Alkollü swab nedir? ne işe yarar?

Dezenfektan ve Antiseptikler

Batikon 1lt , Batikon 100 ml, Oksijenli su 1 lt, oksijenli su 100 ml, Novahand 1 lt el dezenfektanı, Novahand 5 lt el dezenfektanı, Dezenol 1 lt, Dezenol 5 lt, Aqua Septica Zeriran 1lt, Distile su gibi ürünlerimiz ile hem el, hem alet hemde yüzey dezenfeksiyonu yapabilir bakteri virüs ve mantarlardan kurtulabilirsiniz. 

Ürünler sağlık bakanlığı onaylı ve ÜTS kayıtlıdır.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü